Ponuky na obchodnú spoluprácu časť 2 - 12/2016

Kontakty na zahraničné firmy, ktoré zverejnili svoje požiadavky na spoluprácu Vám radi poskytneme. Stačí ak po kliknutí na ponuku vyplníte formulár "Request more information" a zadáte kontaktné miesto Prešov. Množstvo ďalších ponúk na spoluprácu nájdete v anglickom jazyku v Databáze pre spoluprácu podnikateľov siete Enterprise Europe Network.

Dánsky dizajnér hľadá výrobcu pre svoje drevené lampy.

Spoločnosť z Veľkej Británie hľadá dodávateľov organického vína z Európy, ktoré by sa hodilo k jedlám indickej kuchyne a korenistým jedlám. Preferuje značky, ktoré sa na trhu Veľkej Británie zatiaľ nenachádzajú s kpacitou cca. 100tis fliaš ročne.

Turecká firma hľadá výrobcov testovacích zariadení pre generátory a trasformátory používané vo vysokonapäťových podnikoch a závodoch.Tie musia byť testované pred a počas prevádzky.

Francúzska firma pôsobiaca v lodiarskom priemysle hľadá firmu, ktorá by pre nich dokázala vyrobiť hliníkové odliatky veľkých rozmerov - cca. 1 meter vysoký s hmotnosťou 100-300 kg.

Poľská firma hľadá výrobcov horákov na pelety - 10-45 kW a 100-1 000 kW.

Nemecká firma pôsobiaca v oblasti elektroinštalácií hľadá firmy na subdodávky do Nemecka. Firma očakáva, že subdodávateľ bude vysielať 3-4 zamestnancov na stavby v Nemecku, pričom aspoň jeden z týchto zamestnancov musí aktívne ovládať nemecký jazyk.Firma má záujem o dlhodobú spoluprácu.

Turecká firma chce rozšíriť sortiment detského nábytku vo svojej ponuke, preto hľadá dodávateľov detského nábytku. Aj keď je záujem predovšetkým o nábytok z krajín - Nemecko, Taliansko, Holandsko, Španielsko a USA, ak zaujme ponuka zo Slovenska, radi budú spolupracovať

Španielska firma hľadá výrobcov malých chladniciek a barov pre hotely. Záujem je o chladničky s objemom 90-100 L a minibary 28-30 L a 38-40 L

Nemecká spoločnosť hľadá výrobcov modulárnych plotov z betónu.

Detské ponožky, rukavičky a pančušky
Dánska spoločnosť, ktorá má vlastnú značku ponožiek, rukavíc, ponožiek, pančušiek pre bábätká a malé deti s protišmykovovu úpravou (protišmykové časti nemajú byť vypuklé, ale hladké) hľadá výrobcov zo Slovenska, ktorí by vyrábali produkty podľa ich požiadaviek. S firmou sme boli osobne a presne vieme, čo chcú, poradíme, usmerníme.

Dánska spoločnosť, ktorá má ochrannú známku na svoje výrobky - drevená veľryba, žralok a pripravuje ďalšie napr. morský koník - hľadá firmu, ktorá by jej tieto výrobky vyrábala v Európe. Doposiaľ sú vyrábané v Číne, ale kvôli nespokojnosti s dĺžkou dodacích termínov by ich chcela mať vyrobené v Európe. Firma má vysoké nároky na kvalitu, ide o kategóriu luxusného výrobku z tvrdého indonézskeho dreva. S firmou sme boli osobne a presne vieme, čo chcú, poradíme, usmerníme. Hľadajú aj výrobcu hojdacej veľryby (niečo ako keď sme mali hojdacích kohútov na Slovensku pred 30-40 rokmi), rovnako však z kvalitného materiálu.

Dánska firma hľadá výrobcov podložiek pre deti používaných pri jedení ako podložka pod tanier a príbor alebo pri hraní napr. s plastelínou. Mali by byť z PP alebo silikónu. Dánska firma je ochotná zvážiť aj iný mäkký, lahko ohýbajúci sa materiál, ktorý by bol protišmykový a vhodný pre celofarebnú potlač, keďže doteraz používaný PP je pomerne smykľavý a nie veľm ohybný.
 
  29.12.2016 | Autor: Sekcia podpory podnikania v EÚ | Úvodná stránka - ... | zobrazené: 795 krát | Zdieľajte na facebooku