Pravda o stave angažovanosti ľudí vo vašej firme

Za všetkým vo firme stoja ľudia - za úspechom i neúspechom, za rozvojom aj krachom. To, či sú angažovaní, vnútorne motivovaní alebo robia všetko len z nutnosti, aby im v čase výplatného termínu aspoň niečo prišlo na účet odlišuje úspešné firmy s exponenciálnym rastom od tých, ktoré stagnujú.

Znásobila vaša firma predaje a obraty v posledných rokoch? 
Máte pripravené nové úspešné produkty, ktoré vám ich znásobia v najbližších rokoch?
Máte pocit, že sú vaši ľudia vo firme hrdí na to, že tam pracujú alebo je to len vaša ilúzia? 

Pozrime sa na to spoločne.

Firmám, ktoré majú ambície medzinárodne rásť ponúkame vnútrofiremný nezávislý prieskum stavu angažovanosti u vás vo firme zdarma. Venujete mu len trochu času a výsledky budú vašim zrkadlom pravdy a možno (alebo celkom určite) sa dostaví aj tzv. AHHHAAAAA moment ;-).

Čo získate? 

Niekoľko dní po skončení prieskumu vám prinesieme správu o stave angažovanosti ľudí vo vašej firme. Tá vám napovie veľa:

 • Zistíte aký pohľad na firmu a jej fungovanie majú ľudia vo firme
 • Objavíte, prečo niektoré veci nefungujú (alebo fungujú tak, ako nechcete) a iné sa darí rozvíjať skvelo
 • Uvidíte, či ľudia na jednotlivých stupňoch vedia aká je firemná stratégia a prečo je pre firmu dôležité to, čo robia
 • Možno vás prekvapí, ako je na tom vnútorná dôvera ľudí voči sebe, produktom, nadriadeným, kolegom, majiteľom či firme
 • Dozviete sa v čom vidia problémy rozvoja firmy vaši ľudia
 • Zistíte, koľko ľudí je vlastne "na odchode", len ešte nenašli inú príležitosť
 • Inšpirujete sa tipmi pre rozvoj firmy od vašich ľudí a našich konzultantov s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti rozvoja firiem

Nehovoriť a neozývať sa neznamená nevedieť. Vo firmách je veľa ľudí, ktorých názory, skúsenosti a myšlienky sú práve preto opomínané. Chcete teda vedieť skutočnú pravdu, alebo si vravíte, že niekedy je lepšie nevedieť a ostať prešľapovať na mieste? Tešíme sa na vás.

Čo budeme od vás potrebovať?

 • 1-2 hodinky vášho času na úvod na rozhovor o vašej firme a tom, aká je vaša vízia firmy o 2-5 rokov a ako vidíte jej stav v súčasnosti
 • Písomný súhlas s voľným pohybom po firme (v závislosti od veľkosti firmy od 1-2 hodín po celý 1 pracovný deň), aby sme sa mohli stretnúť s čo najväčším počtom vašich ľudí, alebo môžeme na dotazník využiť nejaké hromadné školenie konané vo firme napr. BOZP
 • 1-2 hodinky vášho času iný deň pre vyhodnotenie prieskumu po jeho ukončení a spracovaní

Ako to bude prebiehať?

Jednotlivcom dáme vypísať krátke dotazníky (10-15 min.), ktoré budú plne anonymné, prípadne im položíme pár otázok, využijeme sady hracích kariet, z ktorých si vyberú tie, ktoré sú podľa nich najrelevantnejšie pre vašu firmu. Zaberie im to po nie viac ako 15 - 30 min. pracovného času.

Každý jeden človek vo firme vie inovovať, môže byť zanietený a chcieť zmeniť svet. Je však otázne, či tie jeho inovácie niekedy uzrú svetlo sveta a nadšenie bude pochopené tak, aby mal šancu pomôcť firme k jej rozvoju. Využite vnútorný potenciál ľudí vo firme na maximum. S nami to zvládnete.

Povedali o prieskume

 • Prečo by ste odporúčali iným podnikateľom pozvať si nás do firmy realizovať nezávislý prieskum angažovanosti?

"Overíte si, či veci, ktoré tušíte, sú naozaj vnímané zamestnancami ako problém alebo nie. Externej osobe pod zárukou anonymity totiž ľudia úprimne povedia, čo ich naozaj trápi. A úprimná spätná väzba je dôležitá."

Heliodor Macko, SEAK s.r.o.

"Získali sme prehľadný a profesionálny prieskum, ktorý pomenúva slabé a silné stránky v oblasti ľudského kapitálu."

Marián Varga, TJ-legal s.r.o.

"Pre podnik je dôležité vedieť ako angažovaní jeho zamestnanci sú. K tomu je navyše dobré, ak výsledok prieskumu vyhodnocuje nezávislý odborník, ktorý výsledky nielen zráta a vizualizuje, ale dokáže aj interpretovať tak, aby dávali zmysel. Zároveň sa minimalizuje chyba pri vyhodnocovaní internym pracovníkom, ktorý by mohol vedome alebo nevedome výsledky prieskumu modifikovať. Následne je jednoduchšie sa zamerať na oblasti, ktoré vyšli v prieskume ako slabšie."

Milan Polician, TJ-legal s.r.o.

"Pozvať Vás do firmy realizovať takýto nezávislý prieskum angažovanosti považujem za veľmi dobré rozhodnutie, pretože maximálne splnil moje očakávania. Profesionálne zostavené otázky v logických okruhoch dali základ pre vytvorenie obrazu o stave zamestnaneckej angažovanosti tak, ako by sme to vlastnými silami nezistili."

Ľudmila Čintalanová, Alfopa s.r.o.

 • Čo vám prieskum angažovanosti priniesol a ako využijete jeho výsledky?

"Je impulzom, aby som niektoré opatrenia už neodkladal."

Heliodor Macko, SEAK s.r.o.

"Prieskum nám priniesol ucelenú spätnú väzbu od zamestnancov, vyzdvihol najaktívnejších a najdôležitejších ľudí v našej spoločnosti. Otvoril niekoľko tém na prehodnotenie. Jeho výsledky využijeme na ďalší rozvoj spoločnosti a zvýšenie spokojnosti zamestnancov."

Marián Varga, TJ-legal s.r.o.

"Prieskum nám priniesol nezávislý náhľad do našej spoločnosti, ktorý využijeme na reorganizáciu interných postupov a kontinuálne zlepšovanie."

Milan Polician, TJ-legal s.r.o.

"Závery prieskumu priniesli potvrdenie niektorých poznatkov, ale aj prekvapili v tom, ako je zamestnávateľ vnímaný. Prieskum priniesol informácie s objasnením súvislostí a konkrétne  tipy, ako oblasť, kde neboli výsledky ideálne, zlepšiť. Som veľmi rada, že sme sa rozhodli Vašu službu využiť. Výstup z prieskumu je materiál, ktorý je inšpiratívnym návodom."

Ľudmila Čintalanová, Alfopa s.r.o.

Čo s výsledkami prieskumu?

Výsledky prieskumu angažovanosti jasne ukážu, ktoré bariéry blokujú ďalší rast firmy. Odstrániť ich je však možné len vtiahnutím mnohých ľudí z firmy do ich hlbšej analýzy a hľadania riešení vhodných pre firmu a JEJ ľudí. Preto neostávame len pri prieskume a prostredníctvom na mieru šitých:

 • vnútrofiremných workshopov 
 • a individuálneho poradenstva 
zameraných už na konkrétnu problémovú oblasť pomáhame firmám nachádzať riešenia, implementovať ich a "udomácniť" vo firme.

Ak vás táto ponuka oslovila, dohodnite si termín konania prieskumu u našej konzultantky pre rozvoj angažovanosti ľudí v skvelých firmách - Márie Radvanskej (maria.radvanska@rpicpo.sk, 0915 930 307).

 
 • Prieskum vo firme SEAK s.r.o.
 • Prieskum vo fy. SEAK s.r.o.
 • Prieskum vo fy. Dyha Tyrola s.r.o.
 • vnútrofiremný workshop
  21.9.2018 | Autor: Sekcia podpory podnikania v EÚ | Inovácie, výskum ... | zobrazené: 2024 krát | Zdieľajte na facebooku