12.4.2019: Ako NALADIŤ firmu na RAST a pracovať MENEJ - Rozhodnutie 2: Angažovaní ľudia

Ľudia robia firmy úspešnými. Môžete mať kvalitné stroje, skvelo vybavené kancelárie, úžasný slogan, ale bez skvelých ľudí firma aj tak úspech nikdy nedosiahne. Naopak, aj so slabším technickým vybavením a v skromnejších podmienkach so správnymi ľuďmi vie firma rýchlo rásť. Na čo je dôležité sústrediť sa u vašich ľudí?

RPIC Prešov - Enterprise Europe Network Vás pozýva v rámci akadémie vnútrofiremného rastu Ako NALADIŤ firmu na RAST a pracovať MENEJ na školenie s tématikou Rozhodnutie č. 2: Angažovaní ľudia.

Termín a miesto konania 

12.4.2019 v zasadačke RPIC Prešov, Raymanova 9, 080 01 Prešov

Program

08:00-08:20h  Registrácia účastníkov 
 08:20-08:30h Úvodné slovo
 08:30–10:00h  Tu rastie radosť.
Josef Dvořáček - SONNENTOR s.r.o.
 10:00-10:15h Prestávka
 10:15-12:30h Prečo odchádzajú ľudia z firiem
Dôvera - jediná vec, ktorá dokáže zmeniť všetko
Rast zamestnanca - predpoklad stabilného rastu firmy
Angažovanosť robí firmy úspešnými
Hodnoty firmy

Individuálna a skupinová práca
Mária Radvanská, RPIC Prešov - Enterprise Europe Network
 12:30-13:00h Diskusia a záver

O lektoroch

Josef Dvořáček je spolumajiteľom a riaditeľom spoločnosti, ktorá je dnes významným spracovateľom bylín, čajov a korenia z ekologického poľnohospodárstva. Lokálna spolupráca a férové dodávateľské vzťahy
s pestovateľmi sa odráža na dobrom vnímaní značky a raste firmy, ktorá zamestnáva 150 spolupracovníkov a aj napriek tomu si zachováva rodinný charakter. Ich bylinkový raj navštevuje ročne cez 45.000 návštevníkov. Ich príbeh je svedectvom o tom, že podnikanie s ohľadom na ľudí
i prírodu, vzájomná úcta k sebe navzájom a k svojim dodávateľom sa dlhodobo vypláca. Rozvíjajú lokálnu spoluprácu s ekologickými pestovateľmi, projekty férového priameho obchodu s konkrétnymi ľuďmi v krajinách tretieho sveta, robia veci inak a zo zásady nepredávajú do nadnárodných obchodných reťazcov.

Mária Radvanská sa venuje poradenstvu a rozvoju podnikateľských subjektov takmer 20 rokov.  Identifikuje bariéry rozvoja a pomáha podnikateľom nájsť cestu ako ich prekonať. Od firiem však očakáva aktívny prístup, pretože len v úzkej súčinnosti ľudí danej firmy a s podporou vedenia je možné aj zdanlivo nemožné. Ľudia sú zárukou toho, že zmena bude trvalá.  Najviac ju inšpiruje výrok - čo firma nedokáže, ľudia zvládnu.

Cieľová skupina

Akadémia vnútrofiremného rastu je určená predovšetkým majiteľom a výkonným riaditeľom firiem, ktorým odporúčame zobrať so sebou aj svojich manažérov, či riadiacich pracovníkov s rozhodovacími právomocami, ktorí majú ambíciu pomôcť firme výrazne rásť. Rozhodnutie pre RAST je strategickým rozhodnutím a firmu je potrebné na neho dôkladne naladiť. Pri správnom naladení bude majiteľ pracovať oveľa menej a získa viac času pre seba, rodinu, svoje koníčky.

Prihláška

Prihlásiť sa je možné vyplnením on-line prihlášky do 10.04.2019.

Účastnícky poplatok

Akadémia sa koná v rámci aktivít siete Enterprise Europe Network a je pre podnikateľské subjekty, ktoré majú ambíciu medzinárodne rásť zdarma.

Kontakt

Mgr. Mária Radvanská - maria.radvanska@rpicpo.sk, 051/75 60 330

 
  12.3.2019 | Autor: sekcia podpory podnikania v EÚ | Úvodná stránka - ... | zobrazené: 44 krát | Zdieľajte na facebooku