DO POZORNOSTI


Výzvy na uvedenie nového alebo inovovaného produktu na trh, realizovanie inovácie produkčného procesu
MH SR pripravuje ďalšiu výzvu pre MSP na obstaranie výrobných zariadení, zariadení na poskytovanie služieb alebo softvéru.
Cielená revízia spotrebiteľského práva EÚ - zapojte sa

VYHĽADÁVANIE

Databáza pre spoluprácu podnikateľov siete Enterprise Europe Network - pozrite si, čo podnikatelia hľadajú alebo zaregistrujte svoj profil

Sieť Enterprise Europe Network ponúka on-line nástroj na vyhľadávanie obchodných alebo technologických partnerov v celej Európe aj mimo nej. Pozrite, či niektorá z ponúk je vhodná pre váš podnik, ak nie zaregistrujte svoju požiadavku na spoluprácu.

Ak ste podnikateľ a zaujímate sa o nové trhy, je pre vás práve tento nástroj ideálnym riešením.

Celý proces pozostáva z 3 jednoduchých krokov:

1. Kliknite na tento link a zadajte:
  •  typ spolupráce* ,     
  •  krajinu, v ktorej hľadáte spoluprácu,
  •  a nakoniec Slovensko.
Sprístupní sa vám kompletná databáza s vyše 10 000 aktívnymi ponukami a požiadavkami na spoluprácu. Ak chcete vyhľadávať ponuky/požiadavky z konkrétnej oblasti, stačí zadať do vyhľadávania kľúčové slovo (napr. food, construction, engine, ...). Jednoduchšie to už nemôže byť. 

*Typy spolupráce:
Businnes Offer (BO) – ponuka obchodnej spolupráce - zahraničná spoločnosť ponúka produkty alebo služby na nové trhy. Táto spoločnosť najčastejšie hľadá distribútorov v novej krajine (Slovensko)
Business Request (BR) – požiadavka obchodnej spolupráce – zahraničná spoločnosť má záujem stať sa distribútorom (alebo iná forma spolupráce) slovenskej spoločnosti vo svojej krajine. 
Technology Offer (TO) – ponuka technologickej spolupráce – zahraničná spoločnosť vyvinula technológiu alebo ponúka inováciu v konkrétnej oblasti a chce ju ponúknuť novým trhom (Slovensko)
Technology Request (TR) – požiadavka technologickej spolupráce – zahraničná spoločnosť hľadá inovatívne technológie resp. inovácie, riešenie týkajúce sa konkrétneho problému. Hľadá ich v iných krajinách. (Slovensko)
Research and Development Request - vyhľadávanie partnerov do medzinárodných výskumno- vývojových projektov (firmy, univerzity, výskumno-vývojové strediská, ...)

2. Ak sa vám zapáčila niektorá z ponúk/požiadaviek, a chcete získať kontakt na danú firmu, kliknite na „Request more information“ a vyplňte požadovanú tabuľku v anglickom jazyku. Tieto informácie sú potrebné preto, aby spoločnosť získala predstavu o vás (vašej firme) a utvrdila sa, že váš záujem o spoluprácu je seriózny.

3. Na základe správneho postupu budú o vašom záujme informovaní pracovníci RPIC Prešov (Regionálne poradenské a informačné centrum Prešov), ktorí Vám bezplatne sprístupnia kontakt na vami vybranú spoločnosť.


Enterprise Europe Network - pomáhame ambicióznym podnikom inovovať a medzinárodne rásť!

Ak komunikujete v inom cudzom jazyku ako angličtine, kontaktujte pracovníkov sekcie podpory podnikania v EÚ, ktorí Vás radi nasmerujú.
 
  8.12.2016 | Autor: Sekcia podpory podnikania v EÚ | Vyhľadávanie obch... | zobrazené: 6194 krát | Zdieľajte na facebooku

Podpora podnikania v EÚ